Andrzej QLA Górnicki.

Naczelny manager bazy Vis, były pracownik korporacji, który wybrał własną drogę i oryginalny styl życia. Większą część roku spędza w bazie na Visie. Skoncentrowany na organizacji i zarządzaniu bazą oraz na szkoleniach technicznych. Instruktor nurkowania SSI, SDI, TDI.

Posługuje się językami: angielskim, chorwackim.


Piotr Stós

Instruktor nurkowania CMAS, PADI, SSI, fotograf podwodny, hydrobiolog morski. Nurkuje od 1986 roku. Płynnie posługuje się językami: polskim, angielskim, chorwackim, uczy się arabskiego.

Krakowianin, absolwent Wydziału BiNoZ Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wychowanek Akademickiego Klubu Podwodnego „Krab”. Stopień P1 uzyskał na obozie szkoleniowym nad jez. Siecino w roku 1987. Stopień instruktorski uzyskał w roku 1993. W latach 1993-1995 szef wyszkolenia „Kraba”. Instruktor fotografii podwodnej. W latach 1993-1996 pracownik Zakładu Biologii Wód PAN, gdzie prowadził badania organizmów zamieszkujących stawy tatrzańskie. Współzałożyciel Centrum nurkowego „Nautica”, działającego od 1998 roku. Nurkował na Malediwach, Karaibach, Mauritiusie, Galapagos, w Indonezji, Mikronezji, Malezji, Tajlandii, Egipcie, Rosji, Hiszpanii, Włoszech i w Chorwacji. Jego fotografie podwodne można spotkać na okładkach książek, w czasopismach ilustrowanych, folderach, kalendarzach, plakatach i na stronach internetowych.


Anna Gdowska

Poznanianka, szefowa biura w bazie Vis. Pełni obowiązki rezydentki, dokładna, rzeczowa i opiekuńcza. Z wykształcenia oceanograf, płynnie mówi po angielsku, portugalsku i chorwacku. Divemaster PADI z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu grup pod wodą.