Piotr Stós

Instruktor nurkowania CMAS, PADI, SSI, fotograf podwodny, hydrobiolog morski. Nurkuje od 1986 roku. Płynnie posługuje się językami: polskim, angielskim, chorwackim, uczy się arabskiego.

Krakowianin, absolwent Wydziału BiNoZ Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wychowanek Akademickiego Klubu Podwodnego „Krab”. Stopień P1 uzyskał na obozie szkoleniowym nad jez. Siecino w roku 1987. Stopień instruktorski uzyskał w roku 1993. W latach 1993-1995 szef wyszkolenia „Kraba”. Instruktor fotografii podwodnej. W latach 1993-1996 pracownik Zakładu Biologii Wód PAN, gdzie prowadził badania organizmów zamieszkujących stawy tatrzańskie. Współzałożyciel Centrum nurkowego „Nautica”, działającego od 1998 roku. Nurkował na Malediwach, Karaibach, Mauritiusie, Galapagos, w Indonezji, Mikronezji, Malezji, Tajlandii, Egipcie, Rosji, Hiszpanii, Włoszech i w Chorwacji. Jego fotografie podwodne można spotkać na okładkach książek, w czasopismach ilustrowanych, folderach, kalendarzach, plakatach i na stronach internetowych.


Darek Spirytulski

Z wykształcenia ekonomista, instruktor nurkowania, podróżnik. Pasjonat nurkowania od czasów studenckich, wychowanek AKP Krab. Jest przykładem człowieka, który skutecznie połączył pasję z pracą zawodową.

Ma na swoim koncie przeszło 4000 nurkowań w takich miejscach jak: Indonezja, Galapagos, Polinezja Francuska, Tajlandia, Australia, Borneo, Malezja, Meksyk, Kuba, Sudan oraz Egipt i Chorwacja, gdzie nurkuje najczęściej.


Katarzyna Głydziak-Bojić

Szefowa biura w bazie Stari Grad. Pełni obowiązki rezydentki. Sercem i duszą związana z Chorwacją i wyspą Hvar, płynnie mówi po chorwacku i angielsku.

Mieszka na stałe w Chorwacji, zna tu każdy kąt i każdą historię związaną z tym miejscem. Slawistka. Na razie nie nurkuje, ale nie tracimy nadziei, że uda nam się wciągnąć Ją pod wodę 🙂


ANDRO PAKUSIĆ

Chorwat, mieszkający stale w Starim Gradzie. Najlepszy dyplomata wśród skiperów! Dba o to, abyście bezpiecznie dotarli na miejsca nurkowe i asekuruje nurków z łodzi. Człowiek morza, zawsze pogodny i życzliwy.

Nurek i zapalony freediver. Posługuje się chorwackim i angielskim.